Bilgi Birikimimiz ve Temiz Sicilimizle Övünürüz…

Samsun’un en tecrübeli iş sağlığı ve güvenliği kadrosuna sahip olduğumuz için bu zamana kadar birçok yüksek riskli iş yerinde ve projede görev aldığımız halde, iş yerlerimizde sıfır ölümlü iş kazası, sıfır uzuv kayıplı iş kazası ile çalıştık ve çalışmaktayız. Gururla söyleyebiliriz ki; OSGB’mizin ismi, bu zamana kadar “iş sağlığı ve güvenliği” konulu tek bir davada dahi geçmemiştir.

İSG Alanında Kaliteyi Tecrübe Belirler…

Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri, genelde tecrübesiz İSG personelleri ile çalışmaktadır. Ancak tecrübesiz İSG personeli, ilk defa girdiği iş yerlerinde öncelik sırasını kavramakta zorlanır ve çoğu zaman yanlış tespit ve yönlendirmeler yapar. Bu da, aslında var olan yüksek risklerden önce daha düşük risk tesbitleriyle, iş yerini meşgul eder ve bütçeyi yanlış yönlendirir. Bu durumun sonucu olarak, iş yerlerinde aslında bir İSG çalışması var gibi görünmekte fakat riskler olduğu gibi devam etmektedir. Sonuçta, iş kazası ve meslek hastalığı gerçekleştiğinde, fatura acı bir şekilde ortaya çıkmaktadır. 

Haziran 2012 tarihli 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasına rağmen tecrübesiz çalışmalar sonucunda ülkemizde halen iş kazaları ve meslek hastalıkları düşme göster(e)memiştir. 

İşimizi Bizzat Takip Eder, Titiz Çalışırız…

Hizmet verdiğimiz işyerlerimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişlerince birçok kez denetim geçirmesine rağmen, şu ana kadar üretimi durdurulmuş veya en ufak bir ceza gelmiş tek bir iş yerimizin olmaması da ne kadar doğru işler yaptığımızın en önemli kanıtlarındandır.

19 Mayıs Samsun OSGB olarak, kadromuz bölgenin en iyilerinden ve en tecrübeli iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinden oluşmuştur. Biz kaliteden taviz vermemek adına en iyilerle çalışırız. Çünkü biliyoruz ki önlemek, kazadan ucuzdur.

Neden Biz?

Ülkemizde hizmet sözleşmeleri; işyeri ticari bağlantıları, arkadaş, eş, dost, akraba, muhasebeci, mali müşavir yönlendirmesi, ağzı laf yapan pazarlamacı, promosyon v.s. şeklinde yapılmaktadır. Ancak, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre birincil sorumlu işverendir. Unutulmamalıdır ki, iş sağlığı ve güvenliği, iş kazası ve meslek hastalığı gibi ağır sonuçlarıyla kendi kendini acı bir şekilde denetleyen çok ciddi bir alandır. Diğer tüm alanlarda bu tür sosyal bağlara önem verebilirsiniz ancak bu alanda kaliteli ekip ile çalışmak durumundasınız ve o da biziz.

Bizi farklı kılan en önemli özelliklerinden biri iş sağlığı ve güvenliği alanında en yetkin ve konuya en hakim yönetim kadrosuna sahip olmamızdır.Hiç bir OSGB’de bizim gibi tecrübeli iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimlerine sahip bir kurucu yönetim kurulu yoktur.Farklı alanlarımızdaki tecrübelerimizden elde ettiğimiz birikimlerimizi iş yerlerimize aktarmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bekleriz..